Yazı da gelmedi, Tura da…

“ Birliğiniz birimi marifetiyle, altında imzaları olanlar tarafından genelge ile duyurulan ve sonuç kısmında “PİYASA MUHASEBECİLERİ” (Mali Müşavirler) olarak bahsi geçen 3568 sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Resmi Sicilde kayıtlı parantez içi Mali Müşavirler kastediliyorsa –ki algıda seçicilik anlamında başka bir anlaşılacak taraf bırakmıyor bu imzayı koyanları kınıyor ve derhal büyük bir hatadan dönülerek tüm camiamızdan bir tekzip ile aynı şekilde, ”özür dilenmesini” arz ve talep ediyorum. 

Diye Denetim Kütüphanesi olarak yaptığımız yayınla, Siz Değerli Meslektaşlarımıza ilk defa duyurmuş ve gereğini de ilgili kurumlardan istem yapmıştık..
Bilhassa, açık bir dilekçe mahiyetinde de olan duyuru haberin ardından, çeşitli platformlarda bu haksızlık ve neresinden tutarsanız tutun hukuka aykırılık durumu bir nebzede olsa çözüme kavuşmuştur.
Bir bir birleşerek nasıl bir güç olduğumuzun farkındalığında, ilgili odanın genelge iptaline gidebiliyorsak, artık UYANDIĞIMIZIN DA farkına her bir devlet organının veya siyasi erkin veya her kim ve organ ise, alanımıza giren sahamızda rahat at koşturamayacağına GERİ ADIM ATMIŞTIR.
Genelgenin geri çekilmesi elbet yetmez ama şimdilik kafi diyoruz. Ve fakat, artık bizlerin yönetici diye tayin ettiklerimiz ile de daha dikkatle ve “arz” etmeden, hak aramamız gerekir.
“Birliğiniz ve Ziraat Odaları kullanımına sunmuş olduğunuz Ziraat Odaları Bilgi Sistemi (ZOBİS) Muhasebe Modülü ‘nün liyakat noksanlığı olanlar ile Birliğiniz kullanımına açılması tabi ki tüm emek yoğun çalışmaların heba olması anlamın da değersizleşmektedir.”
Formatörün eşi diye birilerine peşkeş çekilerek yapılan kasıtlı yanlışın tekrarlanmaması için, daima uyanık ve daima kıyam da olmamız kayıt şartı ile, geri adım atanların yanına kar kalmadan, gerekli hukuki çalışmaların yapılması ve aymazlığın cezalandırılması, temennilere cevap şeklinde olmalıdır. 

Dikkatinizi çekmedi ise, imzaları kontrol edin lütfen…
Yazı da gelmedi, Tura da…
O hal de genelge nasılsa kaldırıldı, yani " Dik " geldi demeden gereğinin her halükarda yapılması ve bir daha, bir atanmışın aymazlığına heder edilmemiz önlenmelidir...


Saygılarımla…

Selahattin İPEK
Bağımsız Denetçi

[email protected]

PİYASA MUHASEBECİLERİ (Mali Müşavirler) SELAHATTİN İPEK

E-posta Girişi
E-Mükellef Girişi